Як «докупити» страховий стаж для пенсії: роз’яснюють в Радехівській ДПІ

Дата: 20.09.2021 16:55

В Радехівській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся тренінг, під час якого громадяни отримали консультації щодо придбання страхового стажу.

Зокрема, податківці наголошують, що існує два види договорів, якими можна «докупити» страховий стаж:

- договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, при якому особа поступово може набувати необхідний їй страховий стаж – це страхування на майбутні періоди (укладаючи такий договір, особа зобов’язується щомісяця сплачувати внески, оскільки страховий стаж обчислюється в місяцях, а розміри платежів обумовлюються в договорі й визначаються особою самостійно, але при цьому їх величина повинна бути не менше 22 % від мінімальної заробітної плати);

- договір на одноразову сплату  в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (в цьому випадку особа одноразово може сплатити єдиний внесок за попередні періоди, в яких вона не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, при цьому, сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок (22%) на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2).

Для укладання договору громадянин повинен звернутися до податкового органу за місцем проживання та надати наступні документи:

-         заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про одноразову сплату в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;

-         копію трудової книжки (за наявності);

-         виписку із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);

-         копію документу, який засвідчує особу.

Податківці під час спілкування і наданні роз’яснень інформують, що найкращий спосіб отримати страховий стаж – це офіційне працевлаштування при якому роботодавці сплачують страхові внески за найманих працівників.