З 1 січня 2024 року наявність POS-терміналів є обов'язковою у населених пунктах з чисельністю від 5 тисяч мешканців

Дата: 05.03.2024 14:49

Фото без опису

У Радехівській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадують суб’єктам господарювання, що з 1 січня 2024 року вступив у дію підпункт 2 пункту 1 Постанови КМУ від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)», який розширив коло суб’єктів господарювання, що в обов’язковому порядку мають забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги).

Постановою № 894 передбачено поступове запровадження обов’язку торговців забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги):

• з 1 січня 2024 року – наявність POS-терміналів стала обов'язковою у населених пунктах з чисельністю від 5 тисяч населення;
  • з 1 січня 2025 року – POS-термінали знадобляться у населених пунктах з населенням менш ніж 5 тисяч жителів.

Зверніть увагу, що запровадження обов’язку відповідно до кількості населення не стосується торговців – фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої групи та торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції, які повинні будуть встановити POS-термінали з 1 січня 2026 року, незалежно від кількості населення.