Добротвірська громада ввійшла в 10-ку громад Львівської області, які пройшли відбір для співпраці з Проєктом USAID “ГОВЕРЛА”

Дата: 17.09.2021 17:59

Фото без описуПРОЄКТ USAID «ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ І ПІДЗВІТНОСТІ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ» («ГОВЕРЛА») має намір сприяти Уряду України у просуванні та здійсненні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги. Проєкт «ГОВЕРЛА» також допомагатиме Уряду України більш чітко визначити та розмежувати повноваження між органами влади різних рівнів.

Підтримка передбачає сприяння здійсненню трансформаційних перетворень на місцевому рівні, посилення спроможності органів місцевого самоврядування та його посадових осіб здійснювати відповідні повноваження.

ТРИ ЦІЛІ ПРОЄКТУ «ГОВЕРЛА»

Ціль 1: Забезпечення дедалі більшої інституціоналізації та ефективності системи місцевого самоврядування в Україні.

Ціль 2: Сприяння більш самодостатньому регіональному управлінню.

Ціль 3: Створення механізмів, що допоможуть громадянам відігравати дедалі більшу роль у місцевому самоврядуванні.

ЗАПЛАНОВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

• Сформована ефективна правова основа для здійснення децентралізації, включаючи секторальну та фіскальну.

• Територіальні громади, які здатні реалізовувати нові повноваження, включаючи управління персоналом, адміністрування і фінансову прозорість.

• Покращена якість послуг.

• Побудована система, яка забезпечує належне фінансування регіональних органів влади (області, району та територіральних громад).

• Зміцнені інструменти місцевого економічного розвитку.

• Побудована більш ефективна співпраця органів влади різних рівнів.

• Підвищена обізнаність й участь громадян у бюджетуванні, плануванні та прийнятті рішень щодо надання послуг в громадах.