Що потрібно знати при розливі ртуті кожному громадянину

Дата: 09.04.2021 12:28

Ртуть  метал сріблясто-білого кольору, у звичайних умовах легкорухома рідина, що при ударі поділяється на дрібні кульки, у 13,5 разів важча за воду. З підвищенням температури випаровування ртуті збільшується. Пари ртуті та її сполуки дуже отруйні.

З потраплянням до організму людини через органи дихання, ртуть акумулюється та залишається там на все життя.

Симптоми отруєння ртуттю: металевий присмак у роті, почервоніння горла,
 болі в животі, нудота, блювота, головний біль,
підвищення температури тіла до 39 ° С,  біль у яснах.

Що потрібно робити, якщо в приміщенні розбито ртутний градусник:

- вивести з приміщення всіх людей;

- відчинити настіж усі вікна у приміщенні;

- максимально ізолювати від людей забруднене приміщення, щільно зачинити усі двері;

- захистити органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою;

- негайно зібрати ртуть: збирати спринцівкою великі кульки і відразу скидати їх у скляну банку з розчином (2 г перманганату калію на 1 літр води), більш дрібні кульки збирати щіточкою на папір і теж скидати в банку. Банку щільно закрийте кришкою. Використання пилососу для збирання ртуті забороняється.

- вимити забруднені місця мильно-содовим розчином (400 грамів мила і 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 грамів на 10 літрів води);

- зачинити приміщення після обробки так, щоб не було сполучення з іншими приміщеннями і провітрювати протягом трьох діб;

- утримувати в приміщенні, по можливості, температуру не вище 18-200С для скорочення термінів обробки протягом проведення всіх робіт;

- вичистити та промити міцним, майже чорним, розчином марганцівки підошви взуття, якщо ви наступили на ртуть.

При значному розливі ртуті - негайно викликати фахівців через місцевий державний орган з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення для проведення демеркуризації приміщення.

Будьте обережні і бережіть себе!!!

Що потрібно знати при розливі ртуті кожному громадянину

Симптоми отруєння ртуттю: металевий присмак у роті, почервоніння горла,
 болі в животі, нудота, блювота, головний біль,
підвищення температури тіла до 39 ° С,  біль у яснах.

Що потрібно робити, якщо в приміщенні розбито ртутний градусник:

- вивести з приміщення всіх людей;

- відчинити настіж усі вікна у приміщенні;

- захистити органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою;

Будьте обережні і бережіть себе!!!